ZĽAVA -20% na vybrané produkty v kategórii "AKCIE". Doprava cez Packetu Z-point a DEPO ZDARMA nad 49€.

Djeco Šťastné rodiny: kartová kooperatívna hra

Kód: 686
Neohodnotené
Značka: Djeco
€8,75
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Možnosti doručenia

Kooperatívna kartová hra: spolu proti vlkovi

Hráči sa spoločnými silami snažia zjednotiť sedem rodín skôr, než sa objaví vlk. Každú rodinu tvorí šesť kariet, a to v klasickej zostave starí rodičia, rodičia a dve deti. Vlk sa skladá zo šiestich kariet. Hráči zostavujú rodiny na spôsob kvarteta, pričom si karty od seba nepýtajú, ale priamo ich vykladajú. Pri vykladaní kariet, z ktorých každá má číslo od 1 po 6, sa zohľadňuje pravidlo číselného radu, postupnosti. Hráči sa počas hry môžu o kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Hráč, ktorý nevie doplniť žiadneho člena rodiny, musí otočiť jednu z vlčích kariet. Cieľom je skompletizovať rodiny skôr, než sa poskladá vlk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odporúčaný vek: 5 – 10 rokov

Počet hráčov: 2 – 4

Počet kariet: 42 kariet so zvieracími rodinami + 6 kariet s vlkom

Cieľ hry: Spoločnými silami zjednotiť 7 zvieracích rodín skôr, než sa objaví vlk.

Príprava hry: Karty s vlkom položte lícovou stranou nadol, nech sú viditeľné čísla na rubovej strane kariet a karty usporiadajte do mriežky 2x3, čiže nasledovne:   

Karty so zvieracími rodinami premiešajte a položte lícovou stranou nadol na kôpku. Každý hráč dostane 3 karty. Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Začne najmladší hráč. Počas celej hry sa hráči môžu o svojich kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Cieľom je vyložiť takú kartu, ktorá nahrá ďalšiemu hráčovi.

Priebeh hry: Hráč, ktorý je na rade, vyloží 1 zo svojich kariet, a to:

-      kartu, ktorou začne novú rodinu
-      kartu, ktorou doplní rodinu – v tomto prípade musí rešpektovať čísla kariet, ktoré sú už vyložené a svojou kartou doplní číselný rad. Napr. ak je vyložená karta   s č. 4, vyloží kartu s č. 3 alebo 5.
-      Po vyložení karty si hráč potiahne ďalšiu kartu.

Pozn. 1: Hráč, ktorý vyloží 6. kartu rodiny a teda rodinu skompletizuje, povie nahlas „rodina“ a následne môže vyložiť ešte 1 kartu.

Pozn. 2: Hráč, ktorý nevie vyložiť žiadnu zo svojich kariet, musí obrátiť 1 z vlčích kariet. Vlčie karty sa otáčajú postupne, od prvej po šiestu.  

Koniec hry: Keď sa hráčom spoločnými silami podarí zostaviť všetkých 7 rodín skôr, než pootáčajú vlčie karty, zvíťazili hráči. Keď sa pootáčajú vlčie karty skôr, než hráči zostavia všetky rodiny, je víťazom vlk.

Dodatočné parametre

Kategória: Spoločenské hry
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.23 kg