Vernostný program!!! Doprava ZDARMA už nad 99 EUR!

Djeco Šťastné rodiny: kartová kooperatívna hra

Kód: 686
Neohodnotené
Značka: Djeco
€8,15
Skladom
Môžeme doručiť do:
11.8.2022
Možnosti doručenia

Kooperatívna kartová hra: spolu proti vlkovi

Hráči sa spoločnými silami snažia zjednotiť sedem rodín skôr, než sa objaví vlk. Každú rodinu tvorí šesť kariet, a to v klasickej zostave starí rodičia, rodičia a dve deti. Vlk sa skladá zo šiestich kariet. Hráči zostavujú rodiny na spôsob kvarteta, pričom si karty od seba nepýtajú, ale priamo ich vykladajú. Pri vykladaní kariet, z ktorých každá má číslo od 1 po 6, sa zohľadňuje pravidlo číselného radu, postupnosti. Hráči sa počas hry môžu o kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Hráč, ktorý nevie doplniť žiadneho člena rodiny, musí otočiť jednu z vlčích kariet. Cieľom je skompletizovať rodiny skôr, než sa poskladá vlk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odporúčaný vek: 5 – 10 rokov

Počet hráčov: 2 – 4

Počet kariet: 42 kariet so zvieracími rodinami + 6 kariet s vlkom

Cieľ hry: Spoločnými silami zjednotiť 7 zvieracích rodín skôr, než sa objaví vlk.

Príprava hry: Karty s vlkom položte lícovou stranou nadol, nech sú viditeľné čísla na rubovej strane kariet a karty usporiadajte do mriežky 2x3, čiže nasledovne:   

Karty so zvieracími rodinami premiešajte a položte lícovou stranou nadol na kôpku. Každý hráč dostane 3 karty. Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Začne najmladší hráč. Počas celej hry sa hráči môžu o svojich kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Cieľom je vyložiť takú kartu, ktorá nahrá ďalšiemu hráčovi.

Priebeh hry: Hráč, ktorý je na rade, vyloží 1 zo svojich kariet, a to:

-      kartu, ktorou začne novú rodinu
-      kartu, ktorou doplní rodinu – v tomto prípade musí rešpektovať čísla kariet, ktoré sú už vyložené a svojou kartou doplní číselný rad. Napr. ak je vyložená karta   s č. 4, vyloží kartu s č. 3 alebo 5.
-      Po vyložení karty si hráč potiahne ďalšiu kartu.

Pozn. 1: Hráč, ktorý vyloží 6. kartu rodiny a teda rodinu skompletizuje, povie nahlas „rodina“ a následne môže vyložiť ešte 1 kartu.

Pozn. 2: Hráč, ktorý nevie vyložiť žiadnu zo svojich kariet, musí obrátiť 1 z vlčích kariet. Vlčie karty sa otáčajú postupne, od prvej po šiestu.  

Koniec hry: Keď sa hráčom spoločnými silami podarí zostaviť všetkých 7 rodín skôr, než pootáčajú vlčie karty, zvíťazili hráči. Keď sa pootáčajú vlčie karty skôr, než hráči zostavia všetky rodiny, je víťazom vlk.

Dodatočné parametre

Kategória: Spoločenské hry
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.23 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie